Töpfer bebek sütü nereden geliyor?

Süt ürünlerimiz için Allgäu bölgesinden organik süt kullanıyoruz. Son derece katı kurallar ile düzenlenmiş yönetmelikler doğrultusunda elde edilen organik sütlerimizin kalite standartları bebeğinizin sağlığı için çok önemlidir.

Allgäu’dan organik süt

Bebek ve devam süt ürünlerimizin kaynağı olan organik süt, yalnızca Oberallgäu, Ostallgäu, Kempten, Unterallgäu ve Westallgäu bölgelerinde bulunan organik tarım yönetmeliklerine göre çalışan organik çiftliklerden gelmektedir.

Bu durum doğaya ve kaynaklarımıza saygılı davranma taahhüdümüzün bir parçasıdır.

Çiftlikler: Nasıl olmalıdır?

Çiftliklerimizdeki hayvanların refahı, organik tarımın ön koşulu niteliğindedir ve bu durum bizim için de bir gereklilik arz ettiğinden sütümüzü veren tüm çiftlikler buna öncelik veriyor.

Bu durumla ilgili yönetmelikler ve yasal gereklilikler son derece katı kurallardan oluşmaktadır. Yalnızca organik çiftliklerden, antibiyotik içermeyen, performans arttırıcı maddeler ve genetiği değiştirilmiş ham maddeler içermeyen yemlerin kullanılmasına izin verilir.

Ek olarak, çiftliklerimizdeki odak noktamız her daim önce hayvanlarımızın sağlığıdır: küçük, aile tarafından işletilen çiftliklerin tamamı organik sertifikalıdır, inekler hareket özgürlüğüne sahiptir ve Allgäu çayır ve meralarında serbest bir ortamda otlarlar. Kışları ise çok fazla kar olduğunda büyük ahırları mevcuttur.

Töpfer organik süt katı düzenlemelere tabidir.

Bebeğinizin mamasında kullanılan süt söz konusu olduğunda hiçbir şekilde taviz vermeyiz. Tüm hammaddelerin kalitesi, laboratuvarımızın yanı sıra dışarıdaki bağımsız test kurumluşları tarafından da denetlenir. Bu prosedürler ve gereklilikler sıkı bir denetim altındadır.  Bu sebeple en değerli varlığınız çocuklarınız için ürünlerimizde yalnızca en iyisinin kullanılacağından emin olabilirsiniz

Organik kalite; Tartışmasız

Yüksek kalitede organik süt elde etmek için, hayvanlarımız yalnızca organik sertifika yönetmeliklerine uygun olan en kaliteli olan yem ile beslenirler. Hayvanlarımızın ot, saman veya tahılla beslenmesi, kaliteli ve besleyici süt elde etmek için çok önemlidir. Dolayısıyla bebek mamalarımız için en sağlam temeli bu noktada oluştururuz.